Firma INDESTA z siedzibą w Gliwicach została założona w 2011 roku. Fundamentem jej działalności jest doświadczenie właściciela firmy, który od 1995 roku jest ściśle związany z branżą konstrukcji stalowych.

Od początku swojego istnienia zrealizowała szereg zamówień w budownictwie, metaloplastyce użytkowej i artystycznej. Szczególny nacisk kładziemy na realizację prac specjalistycznych, nietypowych i indywidualnych.

Wykonywaliśmy prace projektowe, spawalnicze, antykorozyjne i montażowe zarówno konstrukcji gabionowych jak i ze stali kwasoodpornych. W zakres tych zagadnień wchodziły projekty budowli inżynieryjnych i posesji prywatnych oraz prace konstrukcyjne, zabezpieczenia struktury powierzchni detali i zespołów, często w połączeniu z finalną estetyzacją obiektów.

W swojej historii wyprodukowaliśmy, zabezpieczyliśmy antykorozyjnie, wyszlifowaliśmy, wypolerowaliśmy i zamontowaliśmy około 2500 ton wyrobów ze stali węglowej oraz kwasoodpornej.

Pośród wielu realizacji, w których braliśmy udział, warto wspomnieć takie zadania jak:
- udział w modernizacji Radiostacji Gliwickiej,
- udział w produkcji zegarów słonecznych umieszczonych głównie na rynkach miast i miasteczek,
- prace kompleksowe aranżacji otoczenia wokół obiektów publicznych i prywatnych, obejmujących ogrodzenia, altany z małą architekturą włącznie.

W roku 2012 uzupełniliśmy swoje możliwości produkcyjne o nowoczesną linię obróbki szlifierskiej w technologii wibracji odśrodkowych oraz zmodernizowaliśmy spawalnię uzupełniając ją o nowe urządzenia spawalnicze w technologii mig, mag, tig. Intensywnie włączyliśmy się w wykonywanie i popularyzowanie technik metaloplastycznych, wykonywanych metodami z maksymalnym ograniczeniem źródeł ciepła co ma ogromny wpływ na jakość powierzchni produkowanych przez nas elementów.
Wierzymy, że w nowoczesnych czasach należy korzystać z nowoczesnych technologii.

W dorobku mamy szereg realizacji dla Klientów, którym zależy na trwałości, stabilności, niezawodności i wysokiej estetyce produktów.

Kładziemy szczególny nacisk na doradztwo – korzystamy z wiedzy i doświadczenia producentów technologii, które oferujemy. Zawsze służymy bezpłatnym doradztwem i wsparciem technicznym. Nasi klienci zapoznawani są ze szczegółami naszych wycen. Nie stosujemy materiałów które nie zostały certyfikowane zgodnie z przepisami obowiązującymi w Polsce i Unii Europejskiej.

Wiedzieliśmy już kilka dobrych lat temu, że GABIONY „dotrą” do Polski.
Wtedy, nazwa produktu - „GABION” - nie mówiła nikomu NIC, jednak wydawało nam się, że to będzie dobra alternatywa estetyczna na rynku ogrodzeniowym. I nie myliliśmy się. Później okazało się, że paleta zastosowań GABIONÓW przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Duża część pomysłów pochodzi od naszych klientów, którzy dowiedziawszy się o terminie i produkcie „GABION” - sami znaleźli mu jego zastosowanie. Naszą firmę stworzyliśmy z zamiłowania do estetyki, a takie wydały się nam GABIONY – na pierwszy rzut oka nieco „przemysłowe” - ale przy odrobinie fantazji w projekcie ciepłe i co współcześnie ważne – ekologiczne.

Minęło już kilka lat od rozpoczęcia działalności naszej firmy.
Produkujemy ogrodzenia GABIONOWE, GABIONOWE mury oporowe, mała architekturę GABIONOWĄ z niezłym skutkiem.

Kilkaset realizacji stało się faktem, pochylamy się nad każdym projektem, bez względu na jego wartość i wielkość. Aby spełnić oczekiwania klientów, którzy cenią sobie kompleksowe wykonanie ogrodzenia GABIONOWEGO– produkujemy również bramy i furtki, panele ogrodzeniowe w kilku wariantach oraz proponujemy fachowy montaż.
Klientom „majsterkowiczom”, którzy chcą samodzielnie zmontowac swoje ogrodzenie GABIONOWE służymy bezpłatnym doradztwem.

Zapraszamy,
Tomasz Sitarz i Mirosław Król – właściciele.

 

NASZE REALIZACJE: