Kosze i materace z siatek zgrzewanych ZnAl

 • indesta-materace
 • gabion budynek
 • gabion schody
 • zdjęcie_06
 • zdjęcie_07
 • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 • OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 • 8436719410_bf75d539b8_h
 • 8435634569_5e12e35420_h
 • 03
 • gabion jezioro

Kosze i materace z siatek zgrzewanych ZnAl

Gabiony i materace gabionowe to pojedyncze kosze wykonane z drutu stalowego o średnicy 3-4,5 mm zgrzewanego elektrycznie w siatki o kwadratowych lub prostokątnych oczkach o wymiarach 76,2x76,2 mm, 100x100 mm, 50x100 mm i 100x50 mm.
W przypadku zastosowania gabionów w inwestycjach infrastrukturalnych są one wytwarzane zgodnie z wymogami Aprobaty Technicznej Instytutu Budownictwa Dróg i Mostów (IBDiM).

Kosze gabionowe proponowane przez naszą firmę są dodatkowo chronione powłokami zabezpieczającymi stal przed korodującym wpływem czynników atmosferycznych.
W naszym przypadku powłoka antykorozyjna to stop ZnAl w proporcji 95% Zn i 5 % Al, w ilości nie mniejszej niż 350 g/m2.

Montaż gabionów zgrzewanych przeprowadza się za pomocą spiral i haków stężających.
Jako gotowy produkt, przed wypełnieniem odpowiednim materiałem, gabiony mogą zostać dostarczone na budowę w postaci pojedynczej ( lub w ciągach)wstępnie złożonej bez „wieka”, które nakładamy dopiero po wypełnieniu kosza gabionowego materiałem kamiennym.

Zastosowanie

Kosze gabionowe zgrzewane można układać w różne formy poziome jak i pionowe, co daje szeroki wachlarz możliwości zasosowań. Gabiony zgrzewane nadają się szczególnie do umocnień ziemnych, zabezpieczających istniejące lub tworzone zbocza i skarpy przed utratą stateczności, mogą stanowić powierzchniową obudowę skarp lub zboczy. Kosze gabionowe umacniają brzegi rzek, kanałów, zbiorników wodnych, brzegów morskich, są konstrukcyjnymi elementami nabrzeży i pirsów. Ostatnie dwa lata to początek zainteresowania się indywidualnych inwestorów gabionami zgrzewanymi. Kosze gabionowe zgrzewane doskonale nadają się do budowy ciekawych architektonicznie ogrodzeń i elementów małej architektury.

Zalety

NOWOCZESNOŚĆ, TRWAŁOŚĆ, TŁUMIENIE HAŁASU

Gabiony cechują się dużą przepuszczalnością – nie powodują gromadzenia się wody za budowlą.
Kosze gabionowe są elastyczne, odkształcenia i osiadanie gruntu nie powodują pęknięć i dezintegracji konstrukcji gabionowej. Gabiony zgrzewane użyte do ogrodzenia posesji skutecznie tłumią hałas i chronią przed spojrzeniami ciekawskich, dodają intymności naszym ogrodom i tarasom. Kosze gabionowe są trwałe, odporne na korozję, pożar i promieniowanie UV, są również łatwe w montażu – nie wymagają rozbudowanego placu budowy.

Gabiony są estetyczne architektonicznie i krajobrazowo, przyspieszaja rozwój roślinnosci. Od ornitologów wiemy, że mogą być schronieniem dla niektórych gatunków ptaków. Dużą zaletą koszy gabionowych zgrzewanych, w stosunku do ogrodzeń betonowych czy murowanych, jest możliwość wielokrotnego wyjmownia i ponownego wypełniania koszy gabionowych kamieniami lub innym materiałem zgodnie z pomysłem i projektem inwestora.

Karty produktów

Karty techniczne produktów do pobrania (format PDF):

Kosze gabionowe ZnAl

Gabion INDESTA C

Materace gabionowe